HISTORIA RODU
Ród Zienewskich, to rodzina turetyckiej szlachty, która jest posiadaczami ziemskimi na terenie Królestwa Turetii. Jest to obok rodu Karolińskich największy ród w całym Królestwie. Obecną głową rodu jest Mikołaj Teodor Zienewski hrabia Północnego Hrabstwa Zienewskiego.
Protoplastą Rodu Zienewskich w Królestwie Turetii był Władysław Zienewski. Przybył on do Turetii z Kurlandii. Osiedlił się w Turetogrodzie, z którego jednak wyemigrował na wieś. Poznał tam jedyną córkę Barona Nieborowskiego - Małgorzatę, o której rękę poprosił w roku 1793. Para pobrała się kilka miesięcy po zaręczynach, osiadając w majątku, który Małgorzata otrzymała w posagu.
Ze związku Władysława i Małgorzaty narodził się jedyny syn, którego nazwali Jan Kazimierz. Ich jedyny potomek odebrał solidne wykształcenie, po czym wstąpił do wojska. W życiu rodziny nastąpił trudny okres, gdyż Władysław zginął podczas jednej z wojen prowadzonych przez Królestwo.
Rodzina po śmierci Władysława ledwo wiązała koniec z końcem. Utrzymanie wielkiej posiadłości było bardzo kosztowne. Wkrótce gdy matka Kazimierza zmarła, sprzedał majątek, po czym zamieszkał w Turetogrodzie. W Turetogrodzie poznał miłość swego życia - Izabellę Zasławską. Po licznych zabiegach Kazimierz i Izabella pobrali się. Ich sytuacja z czasem się stabilizowała.
Kazimierz z Małgorzatą dochowali się dwóch synów. Mikołaja i Krzysztofa. Mikołaj po ojcu odziedziczył talent wojskowy, co później zaowocowało. Krzysztof - młodszy z rodzeństwa związał swoje życie z nauką i postępem.
Z czasem Mikołaj Teodor wstąpił do wojska. Bardzo szybko awansował. Dalsze Wtedy też poznał Aleksandrę Skowrońską - aktorkę o wielkiej urodzie i ambicjach. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Para pobrała się. Zasługi Mikołaja Teodora były tak duże, że otrzymał tytuł barona. Szczęśliwe małżeństwo bardzo szybko się skończyło, gdy Aleksandra zmarła w wyniku komplikacji porodowych wydając na świat Elżbietę. Niedługo po tych wydarzeniach świat opuścił Kazimierz, który zmarł po rozległym zawale serca. Elżbieta wychowywała się pod czujnym okiem swojej babki - Małgorzaty.
Elżbieta została wychowana przez babkę na niezależną kobietę, która umiała sama o siebie zadbać. Dzięki znajomościom babki i ojca mogła zacząć działać na rzecz Królestwa Turetii. Śmierć jej babki przyczyniła się do decyzji o wkroczenie na scenę polityczną. Wraz z ojcem została nagrodzona tytułem hrabiowskim za działanie na rzecz państwa. Elżbieta zaczęła dokonywać emancypacji kobiet w Królestwie.
C.D.N