Ród Zienewskich, to rodzina turetyckiej szlachty, która jest posiadaczami ziemskimi na terenie Królestwa Turetii. Jest to obok rodu Karolińskich największy ród w całym Królestwie. Obecną głową rodu jest Mikołaj Teodor Zienewski hrabia Północnego Hrabstwa Zienewskiego.Historia Rodu Zienewskich rozpoczyna się około 1790 roku, kiedy to na tereny Królestwa Turetii przybywa osiemnastoletni Władysław Zienewski przybywający z zachodnich kresów Rzeczypospolitej skuszony wizją szybkiego zbicia majątku. Osiedlił się w Turetogrodzie, z którego jednak wyemigrował na wieś w 1792 roku, w pogoni za spokojem i chwilą wytchnienia. Tam poznał córkę Barona Nieborowskiego - Małgorzatę, o której rękę poprosił w roku 1793. Para pobrała się kilka miesięcy później i osiadła w dworze pod Turetogrodem.
Ze związku Władysława i Małgorzaty narodził się jedyny syn, którego nazwali Jan Kazimierz po dziadku ze strony matki. Młody Kazimierz dorastał w otoczeniu dzieci arystokratów, wraz z którymi odebrał solidne wykształcenie. W 1820 roku Władysław wyruszył na wojnę, z której już nie wrócił. Jego ciało pochowano w podziemiach kościoła w Turetogrodzie.Młody Jan Kazimierz wraz z matką musieli sprzedać majątek z powodu kłopotów finansowych rodziny. Zamieszkali w Turetogrodzie, gdzie młodzieniec ukończył studia medyczne za pieniądze ze sprzedaży majątku. W trakcie studiów zakochał się z wzajemnością w Izabelli Zasławskiej. Rok po ukończeniu studiów ożenił się z nią. Kobieta wniosła do rodziny duży posag, za który rodzina ponownie mogła rozpocząć nowe życie.Niedługo później zmarła matka Kazimierza - Małgorzata. Kilka tygodni po jej śmierci na świat przyszedł pierwszy syn Kazimerza i Izabelli - Mikołaj Teodor. Jego narodziny przyniosły w rodzinie wyczekiwany spokój. Młody Mikołaj zapowiadał się na doskonałego wojownika. Toteż został wychowany na mężnego woja. Pięć lat po Mikołaju na świecie pojawił się drugi syn Krzysztof Robert.
Mikołaj Teodor po osiągnięciu pełnoletności wstąpił do wojska. Za zasługi na rzecz państwa wraz ze swoim bratem zostali uhonorowani tytułem Barona. Dalsze działanie Starszego z braci spowodowały, że szybko awansował. Wtedy też poznał Aleksandrę Skowrońską - Aktorkę. Pobrali się w Turetogrodzie. Z tego związku narodziła się ich córka Elżbieta. Niestety jej matkę spotkał los, który często spotykał kobiety - zmarła w połogu. Elżbieta wychowywała się otoczona guwernatnkami. Gdy osiągnęła pełnoletność zaczęła angażować się w sprawy polityczne. Efektem tego było otrzymanie przez nią i jej ojca tytułów Hrabiowskich.Po otrzymaniu tytułów hrabiowskich Elżbieta wyprowadziła się do Zienewska, który został stolicą jej hrabstwa, a jej ojciec Mikołaj Teodor do miasta Mikołajewo. Dalsza działalność polityczna doprowadziła do nominowania Elżbiety na stanowisko Kanclerza Dworu Królewskiego, a jej ojca na stanowisko Hetmana Wielkiego.